Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

What financial crisis led to the passage of the federal reserve act of 1913?
I have to Write a report on the importance of the Battle of Saratoga. Including the strategy of the battle, the significant people involved, and the impact on h
One of Magellan's ships explored the ___ of South America for a passage across the continent.
A pound of popcorn is popped for a class party. The popped corn is put into small popcorn boxes that each hold 120 popped kernels. There are 1,600 kernels in a
The number of chromosomes found in a human ovum
What is the ratio 780 to 220 simplified?
Can you please help me with A B and C .the task is to write the numbers into Standard form
Artemidorus writes a letter to warn Caesar about the plot against his life. Which structure would Shakespeare use for this scenario? A.rhymed iambic pentameter
Trying to figure this out
Trying to figure this one out