Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

what is 141,173 rounded to the nearest ten thousand
The Minoans inhabited the island of _____. Australia Crete Barbados Solomon
64 divided by 0.4 and explain how you did it please i don't wanna be stuck on this all night
Jason and his 3 roommates share the cost of the electric bill evenly
A student was asked to use the formula for the perimeter of a rectangle, P = 2l + 2w, to solve for l. The student came up with an answer, P -2w=2l. What error d
How is the conflict between Bilbo and the dwarves resolved? a. The dwarves trust Bilbo and look to him for leadership. b. The dwarves give Bilbo a share of th
what factors of 20 are also factors of 50
The cost of 2 tv and 3 DVD player is $1421. The cost of 1 dvd is half of the tv. What's the cost of the tv
give answer as a mixed number 3/5 + 4/5 =
Smell can travel a long way in the air.what does brine smell like? how do you know?