ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Put the fractions in order from smallest to largest. 5/12 2/3 5/6
What is the GCF of 9 and 18?
Which poet from Italy wrote The Divine Comedy, a poem describing an imaginary spiritual journey? A. Leonardo da Vinci B. Isabella d'Este C. Dante D. Botticelli
The period of time when business slows, workers are laid off, and GDP declines is what part of the business cycle?
Round the fraction to the nearest whole number. 2/9
adela rode her bicycle 18.3 miles in 5 hours. which gives the best estamate of how far adela rode in 1 hour
What new social class emerged as a result of the Crusades?
During a catered lunch, an average of 4 cups of tea are poured per minute. The lunch will last 2 hours. How many gallons of tea should the caterer bring if ther
Which statement correctly describes the effect of the Civil Rights Act of 1964? A. It ended poll taxes, literacy tests, and other means used to prevent blacks
First, read the pair of sentences and notice how they were combined. Then, indicate if the new sentence includes a compound subject, compound verb, or compound