rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

I need help with density I don't get it at all
what is the best way to find out the subject of a map
What does your text mean when it says that the Constitution, "...elevated the ideals of the Revolution even while setting boundaries to them."?
• How were historical solar system models different from our current model?
Manuela planted 5 patches of beans Each patch had 8 rows of 27 beans plants. How many bean plants are in each patch? How many bean plants did Manuela plant in a
Can a change in matter take place in which energy is neither released nor absorbed?
simplify 25 pq + 13 pq-6-35pq+4=
how a convection current can enable a hawk or eagle to soar upward without flapping its wing
Similarities between dance drama and other forms of drama
Words to match the expression 36÷4