JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Imagine that you are a restaurant owner looking to improve your customer satisfaction rates. You haven’t received any negative feedback, but you simply want to
A child being pulled into a black hole. He is stretched very thin. Why did the author of A Black Hole Is NOT a Hole include this illustration in the text? to h
Erin wants to fill the jewelry box with beads. One package of beads is 120 cubic inches. How many packages of beads should Erin purchase to fill the jewelry box
Why did Germany become involved in the Spanish civil war? essay
what can you say about teamwork
what is -21/30 as a decimal
What is a reasonable estimate for the total number of World War Two dead from Bexar County?
Please help when you it’s important
Find the angle measurements and side lengths for the triangle below Capital letters are angels , lower case letters are sides A= B= C= a= b= c=
The enrollment at Allenton High School is expected to decrease by 5% each year. There are currently 720 students at the high school. The following function can