rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

An equation of a line through (1, 1) which is parallel to the line y = − 4 x 3 has slope:
Walking a straight line for an officer is an example of: field sobriety test intoxilyzer disability test BAC
How do I find the area of the shaded and none shaded regions?
Write an equation for the graph in terms for x Y=
784x44=? Step by step.
Which ordered pair is a solution of the inequality y < 3x + 1 A. (-3,2) B. (3,14) C. (1, -3) D. (1,6)
Debts and obligations of a business are referred to as:.
14th Amendment description
In the context of planning, if there is alternative generation, evaluation, and selection steps which reveal several different future scenarios, a different ___
Distinguish between Synthetic phonics and analhtical phonics​