davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP QUICK! What is: x+1/5y=-6 in slope intercept form?
What kind of material did the early Colombians NOT use for their crafts?
What is the slope of this line?
Solve the system of equations. 2.5y + 3x = 27 5x – 2.5y = 5 What equation is the result of adding the two equations? –8x = 328x = 325y + 8x = 328x – 5y
In a raffle, one ticket is randomly chosen from 80 tickets to receive free haircuts for a year. If Jake entered 6 tickets, what is the probability that he is no
Can someone help me on this question.?
pls help me on this math question.I am really confused
People living in the cold regions of Russia and Finland often build their structures with __________ to prevent them collapsing from the weight of snow. A. slan
Please help with this question(it’s attached)! Urgent help! I will reward brainliest to the best/first answer. Thanks in advance!
which set of algebra tiles shows an expression equal to 6x+3(x+1)