shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Memories of a Memory Have you ever witnessed something amazing, shocking or surprising and found when describing the event that your story seems to change the m
Two functions are_______ equivalent if their graphical representations are the same (always, sometimes, always)
ano ang kahulugan at kasingkahulugan ng Berdugo PLEASE HELP
Ok, so me and my friend Rylee like to power walk, and today we have our pacer test which will make us tired 1st running or power walking!??? What do you think a
6x−3y=−6 solve for y
In this list, which substance can be classified as a chemical?
The sum of all chemicals activities that an organism performs?
Samatha has $300 for guitar lessons to learn her favorite song.mrs. Jones charges $80 per lesson and requires three lessons to teach Samatha the song. mr. Beliz
3/2[(58-10^2)÷(√16 +3)]
Find the measure of angle A.