Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2014
  • Mathematics
contestada

what is the cost per unit

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 01-12-2014
The cost per unit is

(cost for the whole batch of units) divided by (number of units in the batch)
Answer Link

Otras preguntas

Explain 2 to the power of 5
how to write 430,290,100 in expanded form
Myra bought a pair of jeans that cost $55. The sales tax rate is 10 percent. What is the total amount she paid for the jeans?
Can 11/100 be reduced?
is 0.85 a fraction or mixed number
How to use oder of operations??
Why did the Suez Canal increase European interest in the Ottoman Empire?
FIRST ANSWER IS BRAINIEST SO HURRY QUICK QUICK FIRST ANSWER IS BRAINIEST ANSWER SO HURRY QUICK QUICK 5 MINUTES ONLY REALLY EASY QUESTION QUICKAdaptations : scal
A class has 6 boys and 15 girls, what is the ratio of boys to girls?
what is 28/50 as a decimal