hannapeterson745 hannapeterson745
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Washington is buying a gallon of milk for $3.99 and some boxes of cereal for $4.39 each. If Mr. Washington has
$20, how many boxes of cereal can he buy?

Respuesta :

bdeku0821
bdeku0821 bdeku0821
  • 01-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is 1/5 times 2/3?
if f(x) varies directly with x and f(x) = 50 when x = -10, then what is f(x) when x = 15
how many ounces in a gallon
what is the correct line description for x+3y=1?
It seems that the vice president has broken some laws. What can be done about the situation?
which term describes a mechanism by which the internal conditions of an organism are kept at set values without regard to the external conditions?
the seven last words of christ
in ____ mode, as you type a character, excel inserts the character and moves all characters to the right of the typed character one position to the right.
seaside issues a bond with a stated interest rate of 10%, face value of $50,000, and due in 5 years. interest payments are made semi-annually. the market rate f
when does spring start 2016