pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

If angle AGB = 43º and angle DHE = 133º, find all other angles​
Karen runs a print shop that makes posters for large companies. It is a very competitive business. The market price is currently $1 per poster. She has fixed co
In 3 to 4 sentences, write a note to a friend describing how to move text from one part of a document to a different part of the document.
What are the benefits of team collaboration?
What is the value of X? x + 4/9 = 3/4
Is that true that the best things in life are free? Why or why not?
20 POINTS AND BRAINLIEST Which of the following correctly identifies letter C on the diagram above? A. Cerebellum B. Corpus collosum C. Medulla D. Thalamus
2. What are the phases of mitosis?
two genes are located on the same chromosome and are known to be 12 mu apart. An AABB individual was crossed to an aabb individual to produce AaBb offsoring. th
Starting from rest, a disk rotates about its central axis with constant angular acceleration. In 8.0 s, it rotates 35 rad. (a) What was the angular acceleration