litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

A mailman performed 180 J of work lifting a box 0.8 m. How much force did the mailman use?
If an author with the above credentials wrote an article titled conducting primary research would you consider it a credible source
Kit-n-sit, inc. and kittysitters, inc. are two cat-sitting services in kent, ohio. there are no other cat-sitting services so the market is considered to be a d
Mazie's mom is loving and caring. her mom sets clear boundaries and engages in a lot of verbal give and take. in terms of parenting styles, she would be describ
Where should the thermometer be placed in a cornish game hen to tell if it is done?
If old- fashioned toys' revenues are less than its expenses during the accounting period, then the
Imagine that you are shown four wooden toys: a red triangle, a blue triangle, a red circle, and a blue circle. A toy that has exactly ONE of the following trai
What is a conditional statement that could be written from the statement “Cats have whiskers”?
Sean is helping his dad build a tiled walkway in their backyard. The walkway will be 606060 feet long and 222 feet wide. The local hardware store sells tiles wh
List five benefits of healthy eating