nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

jina deposits $300 into an account that pays simple interest at a rate of 5% per year.How much interest will she be paid in the first 6 years?​
10 out of every 65 students order pizza for lunch. There are 416 students at her school. How many students will eat pizza at her school?
Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Match the following laws with their outcomes. the Bill of Rights 1789 the Judiciary Act of 1789 Kentu
Which statement about the Indians of North America is false? 1. Indians lacked genuine religion. 2. The idea of private property was foreign to Indians. 3. M
In the United Kingdom,Alzheimer's disease is said to affect one in fifty people over 65 years of age.If approximately 250,000 people over 65 are affected in the
Find the slope of the lineA) 4B) 1C) -1D) -4
find the area of the shape shown below
A company estimates that overhead costs for the next year will be $8,320,000 for indirect labor and $155,500 for factory utilities The company uses machine hour
help me?? i need help.
An applicant completes the application and submits it to the insurer along with a premium check. When is the applicant's offer considered accepted?