zsaille2203
zsaille2203 zsaille2203
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

If three apples cost $6, how much does one apple cost? *

Respuesta :

noahc808
noahc808 noahc808
  • 01-02-2021

Answer:

2 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

P, Q & R form a right-angled triangle. R, S & P lie on a straight line. PS = SQ and ∠ SQR = 46°. Work out ∠ RPQ
How many atoms are there in 6.8g of S?
PLS HELP I BEG YOUU!!!
The drama club sold 415 Manatee tickets to the school's play for $7.95 each 18 of the tickets were refunded estimate the tickets is your estimate and overestima
helppppppppppppppppppppppppppppppppppppp
Can someone answer this pleaseee
state the role of light photosynthesis​
What kind of towns did Poseidon typically choose to rule over?​
help please, it’s on my physics paper!
1 pts Question 2 You must show your work utilizing the properties of equality 14 2(w - 14) 21 Question 3 1 pts