khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve this question while factoring x²+ 10x+25=0
what is the net decimal equivalent rate as a percent for a series of trade discounts of 15 12 and 8
DESPERATE ALERT!!!!!! Despite the question, if it is more complicated, I do not require an explanation
(05.01 MC) (PLS HELP ME IT IS URGENT !!) If cos(w°) = sin(z°), which of the following statements is true? triangle ABD and ECD in which angle D measures 90 de
37. Janet was hired as a lifeguard, with a starting wage of $6.25. If she receives an $0.80 raise annually, how long will it take for her salary to double?
I can only visit the University Writing Center when you have an first draft fully completed:
Complete these sentences with words or adverb clauses from the box. Use the hints in the brackets. because she reads a lot of books where than he does meeting f
Calcium carbide (CaC2) reacts with water to form calcium hydroxide (Ca(OH)2) and acetylene gas (C₂H2) according to the reaction below. CaC₂ + 2H₂O → C₂H₂ + Ca(
Select the SYNONYM for the word in capital letters. The stone's INSCRIPTION was hard to make out. purpose Ostructure age writing
What is the result when the number 89 is decreased by 9.6%?