moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

Find the difference: 4/5 - 1/3
Sam’s teacher drew a picture of a plant cell so his class could study it. Compared with a real cell, how is his teacher’s model different? A) The model is
The scale on the map is 1/4 inch=20feet. What is the actual distance if the distance on the map is 48 inches?
what is the next term of the geometric sequence? 5,10,20
When is Corona virus going to end?
What is the best reason that the title of an article published on a website might not help to determine if the information is reliable? Sometimes, titles are l
At the bank, Mr Smith changes a £5 note for 20p pieces. How many 20p pieces does he-get?
A farmer planted corn in a square field. One side of the field measures 32 yards.What is the area of the cornfield
what are some foods made with bacteria
y = 3 - x 3x + 4y = 1 What is the value of x?