chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

Andromeda is an example of a/n _______ galaxy.
In which type of urban area would you expect the warmest temperature?
Identify the terms. Identify the coefficients of the variable terms of the expression. problem is attached
An economic incentive is best described as something that
Andromeda is an example of a/n _______ galaxy.
Please help! :) Write out three different search phrases you could use to find information about technology on the internet.
what are procedural documents? a. a document that reminds workers about a deadline b. documents that share information with one person c. documents that tell ho
I am really stuck on this question can someone please help me
In which type of urban area would you expect the warmest temperature?
A technique in which writers meet with other writers to get feedback, or comments, on their work, is called _____