ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Connotation of snake
Why is Thomas Paine famous?
What is a self-sustaining association of living plants and animals and their nonliving physical environment?
Allyson loves to eat cheese sticks. A small order comes with 3 cheese sticks, and a large order comes with 6 cheese sticks. Last month, Allyson ordered cheese
Which statements are true about the reflectional symmetry of a regular heptagon?
which term describes lines that meet at right angles? a. perpendicular b. parallel c. skew d. adjacent
This is a fuel that is produced from living organisms. Sometimes it can be made from corn and sugar. This fuel can be used to power cars and other materials. A.
Refer to Explorations in Literature for a complete version of this story. How does living among different cultures affect Gold Teeth in "My Aunt Gold Teeth"?
Which of the following helped the reelection of President McKinley's in 1900?
When an apple or banana is cut, a chemical reaction with air causes the flesh to turn brown. Placing the fruit in a cold place, such as a refrigerator, can keep