nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

translate into an equation. Five times the sum of twice a number, x, and six is thirty. Find the number.x = Translate into an equation. The difference b
names is often given to the journey of africans who were brought to the americas as slaves?
What metric unit should i use to measure the mass of a monkey
Who is SohCahToa Joe? on Csi geometry:trigonometry I need the answers.
What is the 50th term of the arithmetic sequence 4, 10, 16, 22, … ? Can someone explain this one?
What military strategy defeated cornwallis at yorktown?
what derived unit is usually used to express the density of liquids?
which of the following organisms feeds on the largest variety of producers
Who is SohCahToa Joe? on Csi geometry:trigonometry I need the answers.
What is the value of the 8 and 48?