smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A store sold a case of shampoo from a supplier for 17.85 . that had marked up 110% what was the original price?
Find the restricted values of x. -1/8x-2
estimate the product by rounding 5 times 5,503
Which sentence uses correct punctuation A)My mother always told me that, “slow and steady wins the race.” B)My mother always told me that,“slow and steady wins
Suppose that a small french bulldog grows isometrically. If its surface area increases by a factor of 3, by what factor does its volume increase by?
Which body of water connects to the Mississippi River and links the United States to ports in other parts of the world
Write equivalent expressions for x^7×x^-2 and x^7/x^2. What do you notice? Explain how your results relate to the properties of integer exponents.
Parents are legally responsible to provide for
due process in a sentence
I need help filling out the chart where it says lithium please!!!