Seudónimo Seudónimo
  • 04-02-2021
  • History
contestada

HEY CAN ANYONE PLS ANSWER DIS IN UR OWN WORDS PLS!!!!

HEY CAN ANYONE PLS ANSWER DIS IN UR OWN WORDS PLS class=

Respuesta :

amberbice
amberbice amberbice
  • 04-02-2021

Answer:

the used the Nile Valley going into the middle east

             or

they also travel through the Bab-el-Mandeb Strait towards United Arab Emirates

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

At a farmers’ market, Karen and Alice each bought some bread that cost $2 per loaf. Then Karen spent $3 to purchase other items, while Alice spent $1. Could the
Which of the following statements describes a process that occurs during photosynthesis but not during cellular respiration? ATP is produced that stores energy.
How did slavery impact each of these compromises?
work work work work work
Jon had 45 dollars in his account. He made 7 dollars per hour at his job. At the end of the week he had 150 dollars in his account. How many hours did he work?
Evaluate help please!
A 2-quart carton of apple juice costs $4.56. What is the price per cup?
Help me I am suffering I still have more work to do
Susan spent an afternoon baking chocolate chip cookies. She gave 1/5 of the cookies to her neighbor, 1/3 to her sewing club, and 1/4 to her son's school for a b
Lorenzo baked 36 brownie squares using 4 bags of batter mix. How many bags of batter mix does he need to make 48 brownies?