casettape casettape
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada


7 watermelons cost $8.96. How many full watermelons can you buy for $20.

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

If each Watermelon costs $8.96, you can buy two

Answer Link

Otras preguntas

Help Please! What was Phillis Wheatley's occasion, genre, and audience?
Is it necessary to add a zero after 1.08 to find the sum
a maze at a country fair is made from 275 bales of hay. the maze at the state fair is made from 4 times as many bales of hay. how nany bales of hay are used for
what is the time 10 minutes before noon
A plant grows 16 inches every 4 months. How much will it grow in a year? 96 inches 32 inches 64 inches 48 inches
Darrel went to the mall and spent $41. He brought several t-shirts that act cost $12 and he brought 1 pair of socks for $5. How many t-shirts did Darel buy?
Grant’s policy to win the war was one of?
Which of the following objects is NOT normally used in current space exploration? a. space shuttles c. single use rockets b. space stations d. space prob
List the factors of 9. Is this number prime or composite?
round 141.999 to the nearest tenth,hundredths,ten,and hundred.