waterworkshehe waterworkshehe
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Pierce bought 16 ounces of motor oil for $2.24. How much is motor oil per ounce?

Respuesta :

zacharynoe2424
zacharynoe2424 zacharynoe2424
  • 01-03-2021

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

Answer Link
Hoodog1
Hoodog1 Hoodog1
  • 01-03-2021

Answer:

0.14

Step-by-step explanation:

2.24÷16=0.14

Answer Link

Otras preguntas

The first one please!!!
Why was Uncle Tom’s Cabin written?
Write an inequality that could be used to solve the following problem. Do not solve. Sal's Pizza charges $14 for a large cheese pizza and $3 for each additional
If adequate o2 is present in the mitochondria, pyruvic acid will be converted to ______; if conditions are anaerobic, pyruvic acid will be converted to ______.
who is worthy to answer this.(Math)
What is a unified paragraph
Prove, Evaluate, Solve are words that relate to ________ questions. 1. Universal 2. Literal 3. Metacognitive
In two or more complete sentences, describe how to graph each of the following equations. In your description, include the slopes and both the X- and y-intercep
1. In the excerpt from Narrative of the Life of Frederick Douglass, how does Mr. Auld’s decision to forbid his wife to teach Douglass to read change Douglass’s
Read the following passage from the story: However, his sister noticed the full dish immediately and looked at it and the few drops of milk splashed around it w