happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

Which is an example of bivariate data?(1) age of students in a club(2) grade level and age of students in a school(3) type of lunch each student orders at schoo
write the equation in function form.then graph the equation y-x=-1
how do i make 24 using the numbers 11 6 10 2?
se quiere embotellar 43,5 litros de leche en botellas de 0,750 de litro ¿cuantas botellas se necesitan?
Which is an example of bivariate data?(1) age of students in a club(2) grade level and age of students in a school(3) type of lunch each student orders at schoo
What Is the Function of Alliteration in Literature?
Why did Pres. Truman believe that political change would come to the Soviet Union?A. The failures of the Soviet Nuclear programB. The Appeal of freedom and the
The accompanying frequency table indicates the grades on the math midterm in Ms.Dennis' class. In which interval does the median of the date lie?
write the equation in function form.then graph the equation x-3y=-9 ???
Which sentence uses a verb that agrees with its subject?A.In a dark corner of the attic were many unopened boxes.B.Across the surface of the water glides swans.