tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

plz help me ! 11. In "The Censors," Juan takes on the job of a government censor in a plan to approve his own love letter to Mariana. Instead he is executed
What branch of design is considered a subfield of visual programming?
Where were most Federalists geographically located? A. rural areas in the North B. urban areas in the North C. rural areas in the South D. urban areas in the So
what sense did edgar allan poe believe the "unity of effect" in a poem should arouse in the reader
What is the Doppler Effect equation?
Help me plz and thank you
can someone help im confused what can you use the phrase tanta... como for? to compare things that are different to compare things that are separate to compare
you want to become more physically fit, but you often make excuses for why you don't have time to go to the gym. what is the best way to remedy this situation?
You can walk 1 1/2 miles in 12 hour. What is your average speed?
Which fungus affects the American chestnut