joshm7667 joshm7667
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

8 oranges cost $3.60 How much does it cost for each orange?​

Respuesta :

Linabellomo Linabellomo
  • 03-03-2021

Answer:

Each orange costs 45 cents

Step-by-step explanation:

3.60 divided by 8 = .45

Answer Link
rachelleamaze25
rachelleamaze25 rachelleamaze25
  • 03-03-2021

Answer:

The answer is 0.45 cents

Step-by-step explanation:

We divide 3.60 by 8 and got 0.45.

Have a great day

Answer Link

Otras preguntas

Write the complies number z=3-3i in trigonometric form
Which best describes how enslaved people were regarded in the South in the pre-Civil War years? A. as equal to whites B. as unskilled workers C. as valuable
Pilar is doing research on the USS Maine for a paper. What would be the best choice as a source for information?
Is backbonding is possible in BF4- ? If no then why?
A resistor, an inductor, and a capacitor are connected in series to an AC source. The AC source is operating at the resonance frequency. Which of the following
Question 15 What process causes electrolytes in the blood to become diluted? Overhydration Overnutrition Dehydration
A block of mass 2 kg starts from rest at the top of a friction quarter of a circle of radius R. The block then slides over frictionless curved surface in the sh
Plz answer this. I miss typed it as advanced placement.​
1 atm is equal to O 1 mmHg • 14.7 mmHg • 76 mmHg © 760 mmHg
what is equivalent to (160 times243)1/5th