s9107831 s9107831
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows the least expensive unit price?

Which of the following shows the least expensive unit price class=

Respuesta :

uhbritney
uhbritney uhbritney
  • 04-03-2021
it would be the first one because each orange costs $0.34
Answer Link
27339016 27339016
  • 04-03-2021

Answer:

A (3 Oranges For $1.02)

Step-by-step explanation:

3 Oranges for $1.02 is $0.34 for each Orange

4 Oranges For $1.52 is $0.38 for each Orange

6 Oranges for $2.46 is $0.41 for each Orange

5 Oranges for $1.75 is $0.35 for each Orange

Which Makes The First One The Cheapest Out Of All

Answer Link

Otras preguntas

Four words that describe shi huangdi
Which recursive formula defines this geometric for n = 1, 2 , 3, ... ? 5,15,45,135
Describe the relationship between a species and a population?
If humans did not live on earth would an earthquake be classed as a natural hazard?
1. Air boiled out of water as steam is rich in ? 2. Benzene reacts with hydrogen in the presence of nickel catalyst at 180°C to give ?​
Can someone help me with these?
In Exercises 5-7, find all the exact t-values for which the given statement is true, 5. cos t= 1 6. sin t - 1/2 7. tan t = negative square root of 3
Dred Scott Decision! The Argument, Ruling, Reaction, & Civil War! Common Core!
BE is 2 units longer than AE, DE is 5 units longer than AE, and CE is 12 units longer than AE, what is BD?
Are you friend with Nitrogen and Oxygen