collsaa39 collsaa39
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

SOMEONE, PLEASE HELPP ME!!!
Ten hamburger values meals cost $60.

SOMEONE PLEASE HELPP ME Ten hamburger values meals cost 60 class=

Respuesta :

achillesmichaelolive
achillesmichaelolive achillesmichaelolive
  • 04-03-2021
Each burger is 6 dollars each and 4 of them would cause 24$
Answer Link
drewfrosch159
drewfrosch159 drewfrosch159
  • 04-03-2021
The burgers are $6 bucks each and 4 times 6 is 24 it’s 24
Answer Link

Otras preguntas

• Poll taxes • Literacy tests • Threatened violence The measures in the list above all existed in Southern states in order to undermine the content of A the 15t
What is the absolute value of 39
What is the answer to 8x-6(3-2x)
A package of ground beef costs $6.98. The price per pound is $1.86. How many pounds of ground beef are in the package? Round to the nearest hundredth.
4 thousands divided by 10
Hamburger sells 3 pounds for six dollars if Samantha 510 pounds of hamburger how much will she pay
In triangle ABC , angle A is a right angle and angle B = 45. If AB = 19 feet, what is BC?
The words tranquil, hidden, peaceful, and versatile which ones are either synonyms or antonyms
This is word used to describe a characteristic of a hypothesis. It means you are able to experiment to see how two variables may be related
Which term best describes a hypothesis?