BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

two principles of fraud insurance​
Plz help guys, it is a pretty easy sum​
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER!! Esmerelda is a math student who needs to gather a sample of 10 participants
Which statement best describes how globalization is affecting the world? Globalization is growing less important as time passes, The world is becoming more glob
In parallelogram ABCD, m∠B = 105°. What is the value of x. (Round your answer to the nearest tenth, if necessary.)
please help me I need help
6.Fill in the gaps with right form of verbs in the brackets. a) The boy (play) now. b) He already (finish) the work. c) I (complete) my work before he came. d)
Can you help me? Please
evaluate expressions 1. find the value of f(x) = 3x -2 when x is given value a.). f(3) b.) f(-5) c.) f(0)​
The quality of food prepared for students in your school has become very poor. Write a letter to the principal complaining about this and explaining ways in whi