jtgallo jtgallo
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Each gallon of gas costs $3.50.

Respuesta :

kenarmstrong06
kenarmstrong06 kenarmstrong06
  • 01-04-2021

Answer:

I need to know how many gallons you have.

Step-by-step explanation:

You should multiply the amount by how many gallons.

Answer Link
truthcavanaugh
truthcavanaugh truthcavanaugh
  • 01-04-2021

Answer:

whats the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The collapse of the fairness doctrine most affected which of the following Broadcasters accountability to individuals, small groups and politicians Broadcasters
south africa is africa's most developed nation and the home of the boer people. true or false
Nadia bought 4.3 pounds of ham on Tuesday and 1.7 pounds of ham on Wednesday. She spent a total of $41.94. What was the price of the ham per pound?
Excerpt from My Antonia, by Willa Cather Sometimes I went south to visit our German neighbors and to admire their catalpa grove, or to see the big elm tree tha
5am to 3:30pm is how many hours
Most plots unfold chronologically. true false
The inequality x > y is satisfied by point (5, 5). true false
Nouns, pronouns, or phrases that follow another noun or pronoun to rename it are called _____.
Parking in passing require coordination of many different driving skills combined with a continuous blank come over here now before i hit you right upside your
what is the value of (63 + 9) ÷ 32 ?