Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

How many minutes did it take for the fastest makeup artist to paints
What’s the answer?????#2
The economic role of black south african women in rural areas and informal sector
Which of the following functions has a rate of change that stays the same? A:y = 4x+10B:y=-4x+10 C:y = 3^x D:y = x² + 2​
Managerial accountants: a. create the company’s financial statements that are submitted to government agencies such as the Internal Revenue Service. b. negotiat
PLEASE HELP ME Use the excerpt from Theodore Roosevelts "The Strenuous Life" (1899) (a) in 2-3 sentences, explain the change in American foreign policy Roosevel
Can anyone help been stuck for a while​
Which Middle Eastern plateau is surrounded by mountains and contains two uninhabitable deserts? A. Saudi Arabia's Central Plateau B. Iran's Interior Plateau C.
Which type of precipitation is shown in the diagram below? How does this precipitation form?
what is an ecosystem, habitat, niche, and please don't delete