Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a) Briefly, describe the advantages and disadvantages of any two (2) types of maps that can be used to measure change spatial change over time?
Account earns 8.5% interest. If you invest $6,609 now how much interest will you earn in 5years
solution measure of malnutrition​
help i need ideas!my school is hosting a competition, relating to creating a piece of art, poetry, photography, dance or music and i was kind of asked to partic
(study)He cannot come out to play.He _____.​
Find the interval in which the function f(x) = |x + 4| is increasing.​
Hi, could you help me with this substitution question? I'd really appreciate if you added workings out as I'm terribly confused. Thanks,
IF CORRECT AND ON TIME WILL GIVE BRAINLIEST +100 POINTS The majority of people in the United States work in the __________ industry. A. agricultural B. fishing
OX and OY are two straight lines which intersect at an acute angle of 60°. OX = 4.5cm and OY = 5cm . The point M is on OX such that OM = 2MX Find a point P with
or Soda is often packaged in cans that are supposed to contain 12 ounces. However, no manufacturing plant is perfect and so there might be slight errors. For ex