centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

weltonlogan0 weltonlogan0
  • 02-04-2021
4,992 ounces
multiply 312 by 16
Answer Link

Otras preguntas

The volume of the sphere is 500 - cubic units. What is the value of x? 4 units 5 units 8 units 10 units
This leader made all citizens over thirty eligible to serve on the council and gave more power to the citizen assembly
Michelle wants to buy a cellular phone the phone is 30% off the original price if the original price of the phone is $135 what is the amount Michelle will save
is the exactness of a measurement
2. When was Jesus crucified? 3.Who helped Jesus to carry His cross? 4. In whose tomb was Jesus buried? 5.What was written on the cross of Jesus?
[tex](3x-1)^{2} + 12x-4=0[/tex] Can someone help me solve this. I am stuck at [tex]3(3x^{2} + 2x-1)[/tex]
reread 21-23. What do the stage directions reveal about the characters? Click the question mark and choose the correct answer. (iready)
In discussing the elections for governor in his state, Jeremy explained that a runoff had been scheduled because, according to the election commission, Rivera h
-5 = -9 + r/5 HELP ILL GIVE BRAINLIEST
Evaluate |15-15| If you could also explain it to me I’d appreciate.