adhikarinisha333
adhikarinisha333 adhikarinisha333
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

if the cost of 8 boxes is rupees 243.20 the cost of one box​

Respuesta :

zahirahz543
zahirahz543 zahirahz543
  • 03-04-2021

Answer:

30.4

Step-by-step explanation:

8 boxes = 243.20

find 1 boxes

= 243.20 ÷ 8

= 30.40 / 30.4

Answer Link

Otras preguntas

Love is Not All (Sonnet XXX)Edna St. Vincent Millay, 1892 - 1950Love is not all: it is not meat nor drink Nor slumber nor a roof against the rain; Nor yet a fl
9.167 divided by 8.9 (show work please)
Extra financial rewards, such as holidays, sick leave, and profit sharing are an example of?
what is an comparison between two things to make information easier for an audience to understand? A. Memo B. Document C. Instruction D. Analogy
What is the inverse of f(x)=3x-1/4
The file was vanished into the thin air,Here 'thin air' means
How did South Carolina respond to the attempt by Britain to gain more control over its colonies? Select the correct answer below. A. Although they opposed the n
Which factor should be considered when choosing a mental health professional?
What happens to glucose in the Calvin cycle? Plz help
20/28 = n/21 solve the proportion, show work please. i’ll give brainliest to whoever shows work