jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

what is the density of a orange if its mass is 158.2 g and the volume is 106 mL
what are the factor pairs of 38
What is the smallest multiple of 6 and 10
Which religion has a cultural landmark the dome of the rock
What is the meaning of the root word caust
How did rationing support the war effort in ww2?
Expand the expression 2(r - 4) + 5(r + 2). Express your answer in simplest form
write 540 as a product of prime numbers
13 squared? how does it mean and what is the solution?
What is an "alloy" in the chapter of metals in chemistry??