24kvilledareyes 24kvilledareyes
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which costs the most: 12 cat toys, 4 bags of cat food, or 3 litter boxes? Explain.

Respuesta :

lilsanta92
lilsanta92 lilsanta92
  • 05-05-2021

Answer:

4 bags of cat food because food for pets are expensive

Answer Link

Otras preguntas

Help me please I don’t understand these .
Answer please will mark brainiest and give 20 points per person
Which of these is an opinion? A People have started cleaning Mount Everest. B A team collected more than 10,000 pounds of trash. C MULLER Mount Everest has many
what issues did John F. Kennedy face during the Cold War. What was the impact of these issues and decisions????
QUICK HELP PLEASE!!?? Need answer QUICKWhat type of solution would you have if you dissolved 60g of Na2HAsO4 in 100g of 60oC water?A. supersaturated B. unsatura
* Simplify (write without the absolute value sign.) |x-5|, if x>5
What is 45% of 80? plz help
art and crafts of muhajir
The volume of a rectangular prism is given by the formula V = lwh, where / is the length of the prism, w is the width, and histhe height. Suppose a box in the s
A 165 pound football player assumed a 4 point stance at the line. If his base of support was 30” wide, 38” deep, with the center of gravity 28” off the ground