duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Charles Darwin developed a theory about: deep sea life coral reef formation winds and currents ocean floor sedimentation
please help me Identify the parent function (linear, square root, cube root, cubic, or quadratic) for g from the function rule below:
which anatomical term means toward the midline of the body
The durham (1954) decision suggested that insanity was ____.
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLY TO CORRECT ANSWER Which of the following is NOT a true statement about Puritans in America? A. They believed that the right to dis
Explain how experience shapes one's attitude toward cultural diversity. give examples.
Dan avoids applying to college because he doubts he can succeed. he is working a retail job, but he tends to focus on the things he does wrong. in fact, he has
What was order 9066 and how did it affect the japanese americans?
Which political system emerged directly from world war 1
Quadrilateral has angles 45 degrees, 150 degrees, 65 degrees, and N degrees