rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Following the civil war __were very common in southern agriculture bringing with them work tools and work animals? A-freemen B- land owners C-sharecroppers D
If Vegetable oil is for cooking, and vegetable is made out of vegetables, and oil is made out of oil, then what is baby oil? ​
Copy and complete each statement. a) (+72)÷()=+9 b) () ÷ (+12) = -10 c) ()÷(-13)=-11 d) (-84) ÷ () = +6
Rewrite the expression in exponential form
What are the steps, in order, needed to solve - 5 = 20?
What is a physical adaptation and what might happen if a plant that grows well in one in environment not grow well in a different environment three reasons why
Katie made two pies for the bake sale. One was cut into three equal slices and the other into five equal slices. She will continue to cut the pies so she has
The radius of a circle is 1 mile. What is the circle's diameter
What is 14/80 reduced
I NEED THE RIGHT ANSWER PLEASE HELP! WILL GIVE BRAINLIEST What is the measure of the indicated central angle? A) 10 degrees B) 20 degrees C) 30 degrees D) 40