Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

A hexagonal pyramid is cut by a plane as shown in the diagram. What is the shape of the resulting cross section? see diagram
what is a single event or a single theme that defines my character and or aspirations
What are the responsibilities of the MPC
If the smallest angle of rotation for a regular polygon is 18°, how many sides does polygon have?
Which writer influenced the development of the New Journalism movement in the United States?
In what type of organization is sequence extremely important? A. Examples and explanations B. Cause and effect C. Chronological order D. Compare and c
balloon payments are payments that are?
may someone help me out with this question please please
An example of a Qin reform resulting in greater social organization was the division of China into ________. A. three distinct social classes B. 21 milit
"What set of reflections would carry hexagon ABCDEF onto itself?. . Hexagon ABCDEF on the coordinate plane with point A at negative 1, 1, point B at negative