basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

To measure the transparency of the water and estimate algae growth, the EPA scientists used a ___________
how much would a 185-pound astronaut weigh on the moon use an equation to explain how you know
How do propaganda war films change over time and how do they affect society?
which undermined Lyndon Johnson's efforts to end poverty
The loss of the gene coding for an orange crest in the bird population described above is an example of _______.
Being prepared to play is an important step in staying safe when participating in a game. True false
How much larger is one cubic foot than one cubic inch
What was weakened by the outcome of the Vietnam War?
Marshall determines that a gas has a gauge pressure of 276 kpa what's the absolute pressure of the gas
what was the source of the conflict between the united states and mexico