abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

An organism that regulates its body temperature using external heat sources is an example of
please help me out I'm really confused
What is the slope of the line “ -3x+5y=2x+3y “ please help?
What were the wagons on the Oregon Trail called?
Were the minerals evenly distributed throughout the cookie mines? how do you think this exercise applies to the real world?
Brutus and Mark Antony both delivered speeches after the death of Julius Caesar. How do these speeches relate to the conclusion of the play? Write an essay tha
Which sentence from Barrio Boy uses descriptive language to create mood? - when we came to know each other better, I tried interrupting to tell Miss Ryan how we
In what part of china did the boxer rebellion occur
blank plus 2/3 equals 11/12
Suppose that 0.95 g of water condenses on a 75.0 g block of iron that is initially at 22 °c. if the heat released during condensation is used only to warm the i