BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
Why did the United States face an energy crisis in 1973? a. ichard Nixon b. erald Ford c. ubert Humphrey d. onald Reagan
Humans ferment (blank) in muscles where oxygen becomes depleted a. Alchohol b. Lactic Acid c. Carbon Dioxide d. Glucose
What is the best way to change this sentence from passive voice to active voice a. Francisco, the multitalented guitarist, was chosen by the band to be their le
Would the sum of 5.7 cm and 6.2 cm need to be rounded? Why or why not?
For f(x)= 7x+13, find f(x) when x= -3.
General properties of matter include all but which of the following. a. Mass b. Color c. Volume d. Denstiy
What gives the author's writing about the Civil War authenticity? a. Bierce lived during the Civil War time period. b. Bierce actually fought as a soldier durin
The Free World consisted of nations that opposed communism, of which __________ was by far the strongest. a. the United States b. the Soviet Union c. China d. G
A rocket is launched at 85 feet per second from a launch pad that is 28 feet above the ground. Which equation can be used to determine the height of the rocket
A(n) ____________________, which allows current to flow in one direction only, consists of two types of semiconductors joined together.