justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

Helppppppppppppp and I’ll love u forever
Anyone because the book is not helping for poop.
Foods most commonly associated with salmonella intoxication are:
How did copernicus view of the universe differ from that of ptolemys
What is the total surface area of the pyramid in square feet?
Which property of complex numbers is demonstrated below? 1. Property of Opposites 2. Addition Property of Zero 3. Associative Property of Addition 4.
Which of the following accurately describes a cone? A solid with two bases and one face. A solid with one base and one face. A solid with one base and two faces
What percent is 60 of 150? Answer Choices 2.5% 35% 40% 90%
name one reason life was impossible on early earth
Mrs. smith is an 84-year-old resident of a long-term-care facility. she has a history of heart failure and is in chronic atrial fibrillation. her medications in