makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

A nurse is preparing to administer valproic acid (depakote) 45 mg/kg/day po divided in equal doses every 8 hr to a child who weighs 66 lb. available is valproic
what describe a person making a risky health decision as a result of social conformity
The first written mention of grass is found in which book?
What is the square root of 83 to the nearest tenth?
Select the correct way to read this number 68.018
Read the following paragraph from "Adolescence and Personality": The emotional upheaval provoked by this mandate is called the identity crisis. In order to res
Your classmate is unsure about how to use side lengths to determine the type of triangle. How would you explain this to your classmate?
An airplane is at 32000 feet above sea level and descends at an average rate of 1000 feet per minute how many minutes will it take for the airplane to land at t
Salvador is 66 inches tall and weighs 200 pounds.Which diet would be best for Salvador to ensure he's at a healthy weight?
if 152 divided by x equals 36 what would x be?