frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
is Kool-Aid example of a solution
If Joan of Arc was such an amazing person, and so faithful to God, why did she die such a terrible death?
In the division problem 64.94 ÷ 8.5, should the dividend and the divisor be multiplied by 10 or 100 to make the divisor a whole number
Why were Civil Rights leaders the main supporters of President Johnson's Great Society program? The program was focused on environmental issues. The program was
Which sentence is punctuated correctly? A. The three state capitals that I have visited are Austin; Texas, Montgomery; Alabama, and Bismarck; North Dakota. B. T
Which phase of cell division is shown? A. prophase I of meiosis B. telophase II of meiosis C. telophase of mitosis D. anaphase of mitosis
Cinco de Mayo is the celebration of _____________. Mexico's Independence Mexico's victory over the French The start of mariachi bands
what is the geometric mean of 4 and 18
Which of the following statements is true about enzymes? A. They are used up in the reactions they catalyse. B. Allosteric inhibitors bind to the active site. C
Scribes became important in Sumerian and Egyptian life because they __________. A. were the only people who could read and write B. judged property disputes aft