lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

What divides the ventral cavity into two parts by separating the thoracic cavity and the abdominal cavity?
Can 3/2 be re-named as a whole number of hundreths?
jack spends 15 of his pocket money on sweets and 35% on magazines. he saves the rest.Work out how much he spends each week
Write a problem for the equation x-5=2
Why do you think it was a long time before many people began to object to slavery?What do you think finally led some people to try to abolish slavery
Which region of the thirteen colonies is represent in cluster A
who was the french philosopher and writer who criticized injustices in religion and politics and believed people should be free to use their reason and make up
Given: x - 61/3 ≤ 1 1/2. Choose the solution set
interpret in words the notation P(x>2) interpret in words the notation P(x=2)
Tim owes $125 for for May.It is January. How much money does he need to get each month till May to reach the $125 for May?