zionneyyoy
zionneyyoy zionneyyoy
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of bananas cost $3.16. At this rate, how much will it cost to buy 7 pounds of bananas?
Pls help!!

Respuesta :

5nssi4h6k2
5nssi4h6k2 5nssi4h6k2
  • 01-10-2021
8.06 is the answer to your question
Answer Link

Otras preguntas

What two subjects do most science illustrators have a background in?
A great way to obtain hands-on training in a real work environment is to complete a(n)
A student's pay of $21 an hour is $6 more than twice the amount the student earns per hour at an internship. Enter and solve an equation to find the hourly pay
Why does the mass number equal the total number of protons and neutrons? and what is mass number of atoms expressed in the Periodic table?
Write a slope intercept equation for a line that passes through (4,0) and (-2,2)
I literally am bad at French. Help please?
Which chloride increases five fold in solubility upon heating to 100 c? question 4 options: silver chloride mercury chloride sodium chloride lead chloride iron
Protein a is a chain of 660 amino acids. protein b is a chain of 11 amino acids. how many times as many amino acids does protein a have than protein b?
The only character who believed in doodle throughout the story of “the scarlet ibis” was A. Daddy B. Mama C. Aunt nicey D. The narrator
the sum of two and the quotient of a number x and 5