MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

Find the value of x?
Please help me out! I'd appreciate it. :0
[tex] - \frac{3}{2} + \frac{8}{5} [/tex]​
Write a real-world problem that you can model with the two-step equation 5x+7=10. Then solve the problem.
Positive Charge Q is distributed uniformly along the x-axis from x=0 to x=a. A positive point charge q is located on the positive x-axis at point x-atr, a dista
Help me!! PLEASE!!! will give brainly!!! ;-;
how much time does it take George to travel 240 M at a speed of 8 m per second?
5. Vertical stretch by 3 then Translate 4 units up.- Equation
what was the point of postdam meeting​
Evaluate the expression -434 + (-1.5)2