rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Climatology is a subspecialty of A. meteorology. B. environmental science. C. oceanography. D. marine 8.
Can some one help me Please? Tracy wants to find out if her math test scores are related to the number of hours she studies for the tests which is the dependen
what is a group of cells called
.04 is one tenth of what number?
Give the number of significant figures: 832,000 km
What is bigger 3,906 or 1,638
what did Richelieu Do
State laws outlined by a state’s constitution are interpreted by
Most of the time, combustion reactions occur when hydrocarbons react with what element?
Sam has 100 feet of fencing. Does he have enough fencing to enclose a circular region whose area is 630 square feet? Show work!