pikeca26
pikeca26 pikeca26
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Yolanda bought a video that was priced at a 65% markup over the manufacturer's
cost of $12. What was Yolanda's cost?

Yolanda bought a video that was priced at a 65 markup over the manufacturers cost of 12 What was Yolandas cost class=

Respuesta :

sagedolan72 sagedolan72
  • 02-11-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

.65 x 12. Take answer and add 12

Answer Link

Otras preguntas

What is true about music from the romantic period?
Marketing is considered both an art and a science. how do the 4ps, or marketing mix, help us bridge the gap between art and science?
What is circular reasoning?
Newton's 2nd law of motion
helpppppppppppppppppppp
The table below shows some input and output values for a function named F(n). Which of the following equations describes F(n)?
What is the cost of six filters if eight filters cost $39.92?
please help i don't understand
Your friend has $100 when he goes to the fair. He spends $10 to enter the fair and $20 on food. Rides at the fair cost $2.00 per ride. Which function can be use
Strep throat is caused by Streptococcus bacteria. The amount of bacteria multiplies at a rate of 10^13 per 10^2 hrs. What is the average growth of bacteria per